Jean-Luc Godard

JLG1
Jean-Luc Godard: Bevezetés egy (valódi) filmtörténetbe I. utazás: A remény birtokában (Szerzőifilmes Könyvtár 6. kötet)
Szerkesztő: Pentelényi László
A szerkesztő szakmai konzultánsa: Sárosi Attila
Szakmai lektor: Pethő Ágnes
Méret: 140×200
Oldalszám: 163
Ajánlott fogyasztói ár: bruttó 5.000 Ft
Megjelent: 2018. december 3.

Könyvajánló:

A 2010-ben Életmű Oscar-díjjal is jutalmazott Jean-Luc Godard legendás filmrendezőnek a Bevezetés egy (valódi) filmtörténetbe című kötete lesz az első magyar nyelven megjelenő munkája. A szubjektív filmtörténete hét testhezálló kötetben jelenik meg. Reményeik szerint ezen alapvető fontosságú filmelmélet és filmtörténeti mű magyar nyelven való megjelenésével új irányt nyithatunk a filmművészetről való gondolkodásunknak.

A Bevezetés egy (valódi) filmtörténetbe nem ad rendszeres filmtörténetet, ehelyett filmművészeti alkotásokból kiindulva megvilágít egy bizonyos filmszemléletet, amely kizárólag Jean-Luc Godard filmkészítői gyakorlatában és művészi preferenciáiban gyökerezik. [...] Godard sokat nyilatkozik, és nyilatkozataiból sokat megtudhatunk filmkészítői módszereiről, saját filmjeiről alkotott véleményéről. A könyv azt a pluszt nyújtja ehhez képest, hogy itt Godard a filmtörténetben próbálja megkeresni saját helyét, saját filmjeit más filmek fényében vizsgálja, saját módszereit más módszerekkel összefüggésben tárja föl. Azt kutatja a filmtörténetben, hogy hogyan jöttek létre a különböző kifejezési formák és ezen belül saját kifejezési módjai…” [részletek Kovács András Bálint könyvrecenziójából, in: Filmvilág 1981/6. pp. 62-63.]

 

JLG_borító
JLG/JLG – Jean-Luc Godard dicsérete, avagy a filmművészet önfelszámolása
(Szerzőifilmes Könyvtár 3. kötet)
Sok szerzős tanulmánykötet Bikácsy Gergely, Bogdroghalmi Tamás, Börcsök Dóra, Csejk Miklós, Eörsi István, Gelencsér Gábor, Gyöngyösi S. Zoltán, Hamar Péter, Harmat György, Huber Zoltán, Kiss Miklós, Margitházi Beja, Miszoglád Gábor, Murai András, Pethő Ágnes, Prax Levente, Rudolf Dániel, Schalk Endre Kornél, Schubert Gusztáv, Szabó Ferenc SJ, Szalay Dorottya és Veress József tanulmányával. (Ezen kívül a tájékozódást és döntési kedvet elősegítendő a kötet tartalomjegyzéke a Kiadó facebook oldalán a Szerzőifilmes Könyvtár mappában található.)
Szerkesztő: Pentelényi László és Zentay Nóra Fanni
A szerkesztő szakmai konzultánsa: Sárosi Attila
Szakmai lektor: Pethő Ágnes
Grafikus: Nemes Anita
Méret: 140×200
Oldalszám: 542
Ajánlott fogyasztói ár: bruttó 6.000 Ft
Megjelent: 2012. december 3.

Könyvajánló:

A JLG/JLG című tanulmánykötet magyar szerzők cikkeit, esszéit és tanulmányait tartalmazza, amit a rendező 82 éves születésnapjának, ill. az életmű Oscar-díjának a tiszteletére jelentetett meg a frissen alakult Francia Új Hullám Kiadó. A kötetben részben korábban már megjelent, de nehezen elérhető írások, ill. teljesen új, a tanulmánykötet részére készült dolgozatok találhatóak. A kötetet egy teljes körű magyar nyelvű filmográfia és bibliográfia egészít ki.

A Kiadónk célja, hogy ezen kötettel kicsit előremozdítsa a méltatlanul háttérbe szorult rendező filmjeinek magyarországi megismertetését, kifejezett hangsúllyal az 1969 után készült alkotásaira oly módon, hogy a korai filmjei ugyanolyan terjedelemben kapnak helyet a kötetben, mint a későbbiek. Reményeink szerint az így összeálló kötettel sikerül bebizonyítanunk, hogy Jean-Luc Godard életműve teljesen egységes, vagyis “Nincsen semmiféle törés a pályámon.” De természetesen ezen kérdés – végső – eldöntését Olvasóinkra bízzuk…